7 października 2023r. odbyło się spotkanie integracyjne UTW Miedzichowo i UTW Opalenica z Nadleśnictwem Bolewice w SMOLARNI. Na program składały się: biesiada, ognisko, wspólny spacer po lesie i pogadanka o lasach.

 

 

Po leśnych duktach spacerowaliśmy razem z Leśniczym z Nadleśnictwa Bolewice, który objaśniał nam specyfikę prowadzenia gospodarki leśnej. Dowiedzieliśmy się, że racjonalna gospodarka leśna to nie tylko wycinanie drzew, ale także starania o dobry stan ekosystemów leśnych, odtwarzanie zasobów, ochrona najcenniejszych fragmentów, udostępnianie turystom i współpraca z mieszkańcami. Leśniczy objaśnił też, że w lasach gospodarczych prowadzi się użytkowanie lasu. Dostarczają głównie surowca drzewnego oraz też innych płodów leśnych. Nie są lasami ochronnymi, które chronią glebę, wody, treny zamieszkałe przez człowieka.

 

Dziękujemy przyjaciołom z Miedzichowskiego UTW za zaproszenie nas na piękny spacer po lesie, ciekawe rozmowy z Leśniczym i biesiadowanie na leśnej polanie. Dziękujemy Nadleśnictwu za „leśną ” rekreację i miłe podarunki.

EA