Biblioteczni goście Tygodnia Czytania 2014

789 0

Z okazji TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM 2014 gościliśmy w naszej bibliotece przedstawicieli służb mundurowych – policjanta Kamila Michalaka oraz druhnę służącą w OSP Opalenica Martynę Burdajewicz. Tym razem nie chodziło jednak o poszanowanie prawa ani też gaszenie pożaru, lecz o promocję czytania. I to w dodatku wśród bardzo wymagającej grupy, mianowicie przedszkolaków. Trzeba przyznać, że także z tego zadania nasze służby wywiązały się wzorowo.


Oczywiście, książki, które nasi goście przeczytali, ściśle były związane z ich profesją. Dlatego też nie zabrakło pogadanek na temat bezpieczeństwa oraz ostrożności w posługiwaniu się ogniem.

Funkcjonariusz Kamil Michalak przeczytał dzieciakom: „Maks nie rozmawia z obcymi” oraz „W parku”, co świetnie przełożyło się na pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa, tym bardziej potrzebną, że przeprowadzoną tuż przed wakacjami. Druhna Martyna Burdajewicz sięgnęła zarówno po klasykę literatury strażackiej, czyli „Jak Wojtek został strażakiem” oraz znanego i lubianego wśród dzieci „Strażaka Sama”. Tutaj też nie zabrakło cennych uwag związanych z tematem – ogień a dziecko.


W imieniu swoim oraz przedszkolaków serdecznie dziękujemy za poświecenie swego czasu
i włączenie się w promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.
 

Related Post

Turcja na warsztatach podróżniczych!

Posted by - Marzec 6, 2020 0
Uczestnicy dzisiejszych warsztatów podróżniczych Orient Expresem wybrali się do kraju otoczonego czterema morzami, usłanego górami, lasami i wielkimi lazurowymi jeziorami,…

Drzwi otwarte w CKiB!

Posted by - Listopad 29, 2019 0
Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się ta wyjątkowa chwila, a właściwie cały weekend, kiedy to – z wielką radością i…