Dzień Dziecka z folklorem w Rudnikach

758 0

3 czerwca 2015 r. odbyła się w rudnickiej filii naszej biblioteki impreza z okazji Dnia Dziecka. Wzięły w niej udział przedszkolaki i dzieci z klas I-III tamtejszej Szkoły Podstawowej. Z tej okazji wystąpił zespół ludowy „Rudniczoki”, który dla najmłodszych przygotował program „Co babcie i dziadkowie śpiewali, kiedy byli mali”.

W repertuarze znalazły się piosenki „Czarny baran”, „Poszła żabka po wodę”, „Zielony mosteczek”, „Miała baba koguta”.

Prócz tego, dzieci miały okazję poznać zabawy sprzed 60 lat: kółko graniaste, „Mało nas do pieczenia chleba” lub „Chodzi lisek koło drogi”. Oczywiście seniorzy wraz z maluchami każdą z zabaw wspólnie przetestowali. Jak się okazało, wytrzymały one próbę czasu.

Karmelkowo z „Rudniczoków” opowiedziała, jak wyglądała szkoła w jej czasach, zaś do zabaw przygrywała na organkach. A po części zabawowej panie poczęstowały dzieci plackami z domowego wypieku.

Przypomnijmy, że zespół ludowy „Rudniczoki” działa w rudnickim środowisku już 38 lat. Opiekuje się nim Stefan Dziamski, zaś kierownikiem jest Wanda Kałek czyli właśnie Karmelkowo. W występach „Rudniczokom” towarzyszy Kapela Marka Dudy.

„Rudniczoki” są mocno zaprzyjaźnione z tamtejszą filią naszej biblioteki, gdyż próby zespołu odbywają się właśnie w bibliotecznej czytelni.

Related Post

Odwiedził nas Pyrek!

Posted by - Styczeń 25, 2016 0
Dziś opalenickie centrum kultury odwiedzili niecodzienni goście. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji i ich przyjaciel Pyrek. Policjanci opowiadali dzieciom o…

Prosty sposób na muzykowanie

Posted by - Kwiecień 18, 2016 0
W sobotę, 16 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Porażynie odbyły się Warsztaty Flażoletowe dla dzieci i dorosłych w…