Dzień strażaka w rudnickiej filii bibliotecznej

353 0

Spotkania z okazji Dnia Strażaka wpisały się już nieformalnie w tradycję Rudnik i cieszymy się, że w dużej mierze przyczyniła się do tego nasza placówka. W tym roku strażacy rudnickiej OSP spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego, zaś sama impreza odbyła się na boisku sportowym obok tamtejszego wigwamu.

Strażacy podjechali wozem bojowym na sygnale, po czym zaprezentowali akcję gaszenia pożaru. Później pokazali dzieciom wyposażenie samochodu gaśniczego. Pytaniom nie było końca.

Prócz pokazu oraz omówienia najważniejszych zadań straży pożarnej nie zabrakło turnieju sprawnościowego, do którego czynnie się przyłączyło także grono pedagogiczne z Rudnik. Najwięcej emocji przyniosło tradycyjne przeciąganie liny, tyle że zamiast liny wykorzystano wąż strażacki.

Prezes OSP zaprosił też zebranych do zwiedzenia nowej strażnicy, która, co prawda, jest jeszcze w stanie surowym, lecz już stanowi niemały powód do dumy dla strażaków.

Później wozem strażackim dzieci podjechały pod budynek filii bibliotecznej, gdzie prócz słodkiego poczęstunku czekała na nich bogata wystawa – „Historia i dorobek rudnickiej OSP. A wreszcie prezes OSP Tomasz Kąkolewski wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnikach Lilianną Mortką przeczytali bajkę „Ogień! Ogień”, która ugruntowała wiedzę najmłodszych o ochronie przeciwpożarowej.

My zaś wszystkim strażakom, zarówno ochotnikom, jak i tym zawodowym, życzymy co prawda spóźnione, ale za to szczere życzenia pomyślności i skuteczności w walce z wszelkim żywiołem.

Related Post

Andrzej Grabowski i Kulfon w Opalenicy

Posted by - Maj 16, 2014 0
Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek – Czytanie łączy pokolenia – najpełniej wybrzmiało podczas dwóch spotkań ze scenarzystą, autorem programów i piosenek…

Konkurs: Smog nie jest ok!

Posted by - Marzec 6, 2018 0
Burmistrz Opalenicy oraz Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy zapraszają młodzież z Gminy Opalenica do wzięcia udziału…

Rusza Coolturalna Opalenica!

Posted by - Luty 2, 2016 0
Miało powstać no i jest! Dzisiaj powołaliśmy do życia Stowarzyszenie „Coolturalna Opalenica”. W spotkaniu założycielskim wzięli udział przedstawiciele opalenickiego Uniwersytetu…

Dobrze Rockująca Sobota!

Posted by - Czerwiec 15, 2016 0
10 września na opalenickim płaskowyżu organizujemy pierwszy taki przegląd zespołów rockowych Dobrze Rockująca Sobota. My stawiamy scenę, a Wy wpadacie…