Ferie zimowe 2011 już za nami

579 0

To co miłe, szybko się kończy. Nie inaczej było z feriami zimowymi, trwającymi w Wielkopolsce przez pierwsze dwa tygodnie lutego. Tradycją już się stało, że nasza biblioteka na ten okres przygotowuje dla dzieci i młodzieży sporo atrakcji, co zawsze spotyka się ze sporym zainteresowaniem, zarówno ze strony najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców.

Choć zajęcia zostały przewidziane tylko na dwie godziny w ciągu dnia (od poniedziałku do piątku, pomiędzy 11.00 a 13.00), w rzeczywistości dzieci oraz młodzież przebywały w bibliotece od rana aż do wieczornej godziny zamknięcia biblioteki, i co najważniejsze, najwyraźniej bardzo im się podobało w towarzystwie książek…

Ale też nie tylko książkami biblioteka w ferie stoi. Na najmłodszych czekała cała masa gier planszowych, od chińczyka i warcabów, po najnowsze. Ponadto, jak zawsze niezawodna pani Aldona Bociańska, na co dzień pracująca w Oddziale dla Dzieci, przygotowała całą gamę zajęć plastycznych, które niezawodnie interesowały najmłodszych, a także rozwijały ich zdolności plastyczne oraz poczucie estetyki.

Jeśli już jesteśmy przy estetyce, warto wspomnieć, że uczestnicy ferii w bibliotece mogli też obejrzeć sporo filmów dla dzieci, w tym fabularną wersję bajki o duchu Casperku oraz „E.T.” Stevena Spielberga.

Jednak najwięcej zainteresowania budziły stanowiska komputerowe, przy których można było oddawać się nieskrępowanej przyjemności grania w najróżniejsze gry. Amatorów buszowania po internecie można było znaleźć zarówno wśród najmłodszych, jak i młodzieży gimnazjalnej. Co zaś najważniejsze, wszyscy potrafili wspólnie i zgodnie zorganizować sobie czas ferii, nam zaś bardzo miło, że właśnie w naszej placówce wiele dzieci postanowiło spędzić ten wolny czas.

Wypowiedzi dzieci oraz rodziców na temat wakacji w bibliotece będzie można przeczytać w najnowszych numerze „Ech Opalenickich”.

Related Post

Opalenicka Jeżycjada

Posted by - Marzec 12, 2019 0
Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy. Mamy przyjemność ogłosić, że w tym roku włączamy się w akcję przygotowaną przez wydawnictwo Akapit Press…