Jak żyć zdrowo

434 0

Luty 2011 r. upłynął w naszej bibliotece pod hasłem: Lekcje zdrowia. Choć w ostatnią środę odbyło się dopiero drugie spotkanie z cyklu (a ma ich być pięć), już możemy stwierdzić, że zajęcia prowadzone przez panią dietetyk i fizjoterapeutkę Sławomirę Kuleczkę-Kluczyńską okazały się strzałem w dziesiątkę, a na każdym spotkaniu pojawia się coraz więcej osób.

Lekcje zdrowia oferują nie tylko serię propozycji, jak zmienić złe nawyki żywieniowe, ale też uczą, w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm, jakie elementy mu sprzyjają, a jakie nie.

W trakcie spotkań można dokonać obliczenia współczynnika masy ciała, ustalić indywidualny program żywieniowy lub zasięgnąć osobistej porady.

Jedną z podstawowych prawd, które wnoszą biblioteczne lekcje zdrowia jest proste stwierdzenie, że to nie „diety cud” są kluczem do stworzenia naszemu organizmowi najdogodniejszych warunków, lecz właśnie wpojenie sobie prawidłowych nawyków żywieniowych, gdyż stanowią one dietę na całe życie.

Sami uczestnicy także pozytywnie wypowiadają się na temat omawianych spotkań, między innymi pani Anna Rogowska: – Wydaje mi się, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Chociaż przyszłam dziś tu pierwszy raz i trochę się spóźniłam, na pewno będę przychodzić na kolejne zajęcia, zaś pani Irena Nowak dodaje: – Też jestem zachwycona. Choć od niedawna jestem na diecie, już widać efekty. Powiem jednak szczerze, że kiedy ma się w domu trójkę mężczyzn, przyzwyczajonych do zupełnie innej kuchni, trudno jest ich przekonać do zdrowszego jedzenia.

W tym momencie warto wspomnieć słowa pani Kuleczki-Kluczyńskiej, podkreślającej, że dieta powinna dotyczyć całej rodziny, tj. mamy, taty i dzieci, a nie tylko jednej osoby, gdyż motywacja w takim przypadku jest o wiele słabsza.

Related Post

Pierwszy dzień ferii!

Posted by - Styczeń 30, 2017 0
Ruszyły Ferie 2017! W Centrum Kultury znów zrobiło się gwarno i wesoło, a po korytarzach biegają prawdziwe chordy dzieci. Zaczęliśmy…

OpalDisco 2018

Posted by - Styczeń 17, 2018 0
Za oknami zima, a my myślimy o lecie, a jak! Już dzisiaj zapraszamy Was na OpalDisco, w Opalenicy rzecz jasna!…