Kino Łączy: Niesamowicie prawdziwa historia

30 0

Zapraszamy na spotkanie z filmem, ukazującym jedną z najbardziej nieprawdopodobnych historii opartych na faktach w dziejach kina. W latach 70. ubiegłego wieku czarnoskóry policjant, pracujący w sekcji dochodzeniowej, Ron Stallworth przeniknął do struktur organizacji Ku Klux Klanu.

W 2014 r. Stallworth napisał książkę o tej operacji, zaś w 2018 r. amerykański reżyser Spike Lee stworzył jej filmową adaptację z gwiazdorską obsadą. W rolę Stallwortha wcielił się John David Washington (syn Denzela Washingtona), zaś w rolę jego partnera – Adam Driver.

Obraz stanowi kapitalną stylizację amerykańskiego kina z lat 70. i bardzo wdzięcznie łączy w sobie cechy rasowego thrillera policyjnego i wdzięcznej komedii sensacyjnej. A co najważniejsze, zaprezentowana w filmie historia wydarzyła się naprawdę.

Zapraszamy na niecałe dwie godziny pierwszorzędnej rozrywki z nienachalnym morałem.

Piątek, 26 kwietnia,

godz. 19:00, 

sala nad OSP w Opalenicy.

 

Related Post

Sekcje CK działają aktywnie!

Posted by - Luty 6, 2016 0
Dzieje się dzieje w opalenickim centrum kultury. Chętni tańczą i podskakują na zumbie, małe baletnice wirują zwiewnie, a grupa szachowych…

Jesień z CKiB

Posted by - Październik 10, 2016 0
Skończyły się wakacje, wrzesień minął w okamgnieniu. Przyszła jesień, a wraz z nią wróciły nasze sekcje i kółka zainteresowań! Z…