Kino Łączy: wszystkie strachy Stephena Kinga

398 0

W 1986 r. Stephen King wydał książkę, w której na dobre pożegnał się z historiami grozy. Historia przyjaciół z dzieciństwa, którzy muszą spotkać się po latach, by ponownie zmierzyć się ze swymi najgłębszymi lękami, przez wielu uważana jest za najwybitniejszą książkę w dorobku ikony amerykańskiej pop-kultury.

W 1990 r. powstał mini serial oparty na liczącej przeszło 1000 stron książce, natomiast 2017 r. przyniósł pełnometrażowy film, który obecnie posiada już status najbardziej dochodowego filmu grozy wszech czasów.

Tak się składa, że najbliższe spotkanie filmowe Kino Łączy przypada w piątek, 13 kwietnia, czyli w idealny dzień, by nadrobić zaległości i porozmawiać wspólnie o niekwestionowanym fenomenie, jakim jest zarówno twórczość Stephena Kinga, jak i film z 2017 roku. Dodatkowo zafundujemy sobie sentymentalną podróż do lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to triumfy świeciły filmy w stylu „Powrotu do przeszłości”, „Goonies” i „Koszmaru z ulicy Wiązów”, dzieciaki zaś słuchały piosenek New Kids on The Block.

Zainteresowani? To zapraszamy!!!

PIĄTEK, 13 KWIETNIA 2018 r.,

GODZ. 19:00,

CZYTELNIA CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI W OPALENICY

 

 

JESTEŚMY NA FACEBOOKU 🙂

 

Related Post

Dwa spotkania z Łukaszem Wierzbickim

Posted by - Listopad 24, 2015 0
Jak przejechać Afrykę rowerem? Jak nauczyć niedźwiedzia służby w wojsku? W jaki sposób przyciągnąć uwagę młodego czytelnika? Jak wyszukiwać ciekawe…

Za nami Wspomnień Czar

Posted by - Luty 8, 2016 0
Za nami Nostalgiczny Przegląd Polskiej Piosenki Wspomnień Czar – zeszyt 8. W tym roku spotkanie było poświęcone królowej polskiej estrady…