Letnie wakacje 2010 w bibliotece

437 0

Zajęcia plastyczne, gry planszowe, darmowy dostęp do Internetu, poznanie klasyki kina dziecięcego, a także zabawy na świeżym powietrzu – wszystkie te wakacyjne atrakcje najmłodsi mogli odnaleźć w naszej bibliotece.

Okres wakacyjny stanowi w bibliotece czas wzmożonego ruchu oraz starań, by owa placówka stała się jak najbardziej atrakcyjną dla najmłodszych użytkowników, a także miejscem godnym zaufania. I wnioskując po corocznej wysokiej frekwencji, możemy powiedzieć nieskromnie, że chyba udaje nam się realizować powyższe cele.

Nie inaczej było w tym roku. W efekcie przez niemal całe wakacje biblioteka była oblężona przez dzieci i młodzież w najróżniejszym wieku – od maluchów nie chodzących jeszcze do przedszkola po uczniów szkół gimnazjalnych.

Pani Aldona Bociańska niestrudzenie wymyślała coraz to nowe i bardziej atrakcyjne prace plastyczne, które po wykonaniu pociechy zabierały do domu. Inne dzieciaki z wytrwałością godną tytanów, poznawały świat Internetu i gier komputerowych. A co niektórzy oddawali się przyjemnościom płynącym z gier planszowych, takich jak: chińczyk, monopol, czy też warcaby.

Piątki były dniami kina, i maluchy mogły obejrzeć najważniejsze filmy z dziecięcego repertuaru: od najnowszych („Shrek”) po absolutną klasykę („Akademia pana Kleksa”).
A co najważniejsze, jak same stwierdziły, biblioteka dała im niepowtarzalną możliwość poznania rówieśników, nawiązania nowych znajomości, i po prostu spędzenia mile i ciekawie wolnego czasu.

Biblioteka pragnie podziękować rodzicom za okazane zaufanie, i za to, że tak chętnie przyprowadzali dzieci do naszej placówki. Mamy nadzieję, że wywiązaliśmy się z naszego zadania znakomicie, i… zapraszamy w przyszłym roku.

 

Related Post

Atrakcje ziemi międzyrzeckiej

Posted by - Wrzesień 21, 2016 0
Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej oraz zamek w Międzyrzeczu, unikalny Dom szewca w Pszczewie oraz jedyne w Polsce działające przez cały rok…