Mała książka – Wielki Człowiek

357 0

Mała książka – Wielki Człowiek

To tytuł ciekawej, ogólnopolskiej akcji realizowanej przez Instytut Książki i ponad 5000 bibliotek publicznych w Polsce, także opalenickie Centrum Kultury i Bibliotekę.

Akcja zachęca dzieci i rodziców do zaprzyjaźnienia się z książką i nawiązania kontaktów z biblioteką. Dlatego od początku września na każdego małego miłośnika literatury w wieku 3-6 lat, czeka w bibliotece niespodzianka – Wyprawka Czytelnicza – na dobry czytelniczy start.

Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Dla nich przygotowano broszurę informacyjną przypominającą o nieocenionej roli czytania w życiu ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest bezpłatny a wyprawki można odbierać w Centrum Kultury i Bibliotece w Opalenicy oraz filiach bibliotecznych w Wojnowicach, Uścięcicach, Rudnikach i Łagwach.

Related Post

Wspomnień Czar – zeszyt 9

Posted by - Luty 26, 2017 0
Nostalgiczny Przegląd Polskiej Piosenki Wspomnień Czar – zeszyt 9 już za nami. Tym razem tematem przewodnim były piosenki z polskich…

Dwa spotkania z Łukaszem Wierzbickim

Posted by - Listopad 24, 2015 0
Jak przejechać Afrykę rowerem? Jak nauczyć niedźwiedzia służby w wojsku? W jaki sposób przyciągnąć uwagę młodego czytelnika? Jak wyszukiwać ciekawe…

Piknik biblioteczny

Posted by - Sierpień 25, 2014 0
23 sierpnia odbył się rodzinny piknik biblioteczny, zorganizowany przez naszą bibliotekę. Dopisała nie tylko pogoda, ale też uczestnicy. Najmłodsi przez…