Mała książka – Wielki Człowiek

44 0

Mała książka – Wielki Człowiek

To tytuł ciekawej, ogólnopolskiej akcji realizowanej przez Instytut Książki i ponad 5000 bibliotek publicznych w Polsce, także opalenickie Centrum Kultury i Bibliotekę.

Akcja zachęca dzieci i rodziców do zaprzyjaźnienia się z książką i nawiązania kontaktów z biblioteką. Dlatego od początku września na każdego małego miłośnika literatury w wieku 3-6 lat, czeka w bibliotece niespodzianka – Wyprawka Czytelnicza – na dobry czytelniczy start.

Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Dla nich przygotowano broszurę informacyjną przypominającą o nieocenionej roli czytania w życiu ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest bezpłatny a wyprawki można odbierać w Centrum Kultury i Bibliotece w Opalenicy oraz filiach bibliotecznych w Wojnowicach, Uścięcicach, Rudnikach i Łagwach.

Related Post