Maria Ulatowska w Opalenicy

573 0

Od zawsze słyszałam, że powinnam pisać książki – wyznała Maria Ulatowska na spotkaniu w naszej bibliotece. – Zanim jednak napisałam „Sosnowe dziedzictwo” (debiut literacki pisarki), miałam już na koncie książkę „Prawo dewizowe”, którego byłam współautorką. W piątek 25 maja można było się dowiedzieć jaka droga prowadzi od zagadnień prawniczych do „Pensjonatu Sosnówka” oraz przekonać się, że życie na emeryturze może być równie barwne i pasjonujące, jak choćby pani Eustaszyny – bohaterki innej powieści autorki.

Biografia literacka Marii Ulatowskiej pokazuje, jak pokrętne drogi prowadzą czasem do pisarstwa i tworzenia powieści sprzedawanych obecnie w tysiącach egzemplarzy. Zaś każdy, kto był na owym spotkaniu, mógł się dowiedzieć, jakie autentyczne historie się kryją za bohaterami książek pisarki, co ją zainspirowało do napisania nowej powieści „Krucza 46”, która ma się ukazać w październiku tego roku, oraz dlaczego preferuje powieści lekkie, pogodne, przepełnione optymizmem.

Related Post

Pierwsza połowa wakacji za nami!

Posted by - Sierpień 2, 2016 0
Za nami półmetek wakacji i pierwszej odsłony wakacyjnego programu w Centrum Kultury. Okoliczne dzieci i młodzież miały okazję wziąć udział…