Opalenicka Grupa Wokalna Leszka Górki na warsztatach z Zbąszyniu

563 0

W dniach 10-12 sierpnia grupa wokalna działająca przy CKiB w Opalenicy, doskonaliła się pod czujnym okiem, a raczej uchem Leszka Górki.

W pięknych i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody, w Agroturystyce „Pod Bocianem” w Zbąszyniu odbyły się pierwsze warsztaty wokalne.

Jako że nasz coach lubi dobrą jakość, był to czas niezwykle intensywnej pracy. Dyrygent wszystko słyszy, wszystko widzi, dlatego żaden z uczestników nie miał taryfy ulgowej. Praca nad podstawowymi elementami sztuki wokalnej, emisją głosu, potencjałem emocjonalnym, formą utworów – wszystko to było przedmiotem szkolenia.

Dla wokalistów praca, dla gości agroturystyki urozmaicenie wypoczynku. Nawet kajakarze przepływający obok miejsca ćwiczeń machali radośnie, a zwijający namioty śpiewali, wyciągając śledzie w rytm „Marsylianki wielkopolskiej”.

Jednak nie samą muzyką człowiek żyje. Ile kalorii podczas aktywności spala wokalista, wie tylko ten, kto choć trochę zajmował się śpiewem. Wieczory mijały zatem przy stole, na nocnych Polaków rozmowach, w towarzystwie spadających gwiazd podczas nocy Perseidów.

Miłym przerywnikiem w warsztatach był spływ kajakowy. Wstrzeliliśmy się idealnie w okno pogodowe i wiosłowaliśmy w strugach deszczu, przy burzowych pomrukach z nieba. Ponieważ był to długo wyczekiwany deszcz, słowa skargi nikt nie usłyszał, jedynie gromki śmiech z niezbyt fortunnego położenia amatorów kajakarstwa.

W niedzielny wieczór koncertem „Dla rzeki” zakończyły się warsztaty opalenickiej grupy wokalnej. Nieco wyczerpani, ale bogatsi o wiedzę i doświadczenia, wróciliśmy, by już niebawem zaprezentować efekty weekendowej przygody ze sztuką wokalną.

Alicja Fertig


Related Post

#MUREMzaOwsiakiem, #GDAŃSK

Posted by - Styczeń 19, 2019 0
Byliśmy! Razem w tym bardzo smutnym dla wszystkich dniu. W samo południe, przed Centrum Kultury i Biblioteką w Opalenicy, oddaliśmy…

Konkurs: Smog nie jest ok!

Posted by - Marzec 6, 2018 0
Burmistrz Opalenicy oraz Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy zapraszają młodzież z Gminy Opalenica do wzięcia udziału…