Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem

358 0

Kolejnym owocem współpracy opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Opalenica było spotkanie sekcji literacko-filmowej z pisarzem Janem Grzegorczykiem, autorem bestsellerowej trylogii „Przypadków księdza Grosera”, które odbyło się 2 grudnia w czytelni biblioteki.

Jak się okazało, Grzegorczyk potrafi intrygująco opowiadać nie tylko w książkach, ale też podczas spotkań z czytelnikami. . Opalenickich słuchaczy uraczył całą serią barwnych anegdot, które uzbierał podczas spotkań z Romanem Brandstaetterem, o. Janem Górą, bądź ks. Janem Twardowskim. Zdradził nie tylko tajniki warsztatu pisarskiego, ale też przedstawił swoją wizję etyki chrześcijańskiej, w której centralnym punktem jest zawsze grzesznik, im większy, tym zasługujący na większe miłosierdzie. Dlatego też – przyznał – w jego twórczości świętość miesza się z grzechem, zaś każdy bohater jest zdolny zarówno do rzeczy wielkich i dobrych, jak i okrutnych.

Każdy z nas jest oddzielnym wszechświatem, z odrębną historią, innymi przekonaniami, inną hierarchią wartości. Nie wolno nas wciskać w jeden uniwersalny mundurek. I Bóg to doskonale rozumie – chyba właśnie te słowa najlepiej charakteryzują jego barwną, intrygującą i budzącą gorące dyskusje twórczość.

Na deser gość popisał się także talentem wokalnym, wykonując przy akompaniamencie gitary jedną z pieśni Bułata Okudżawy.

Related Post

Foodtruck Festival!

Posted by - Maj 31, 2019 0
Po raz pierwszy w Opalenicy odbył się Foodtruck Festiwal. Nad placem przy remontowanym Centrum Kultury i Bibliotece unosiły się wspaniałe…

Odwiedził nas Pyrek!

Posted by - Styczeń 25, 2016 0
Dziś opalenickie centrum kultury odwiedzili niecodzienni goście. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji i ich przyjaciel Pyrek. Policjanci opowiadali dzieciom o…

WOŚP już 15 stycznia!

Posted by - Styczeń 3, 2017 0
No dobra, to ruszmy z kopyta! Już 15 stycznia kolejny finał WOŚP! Również w Opalenicy My jednak zaczniemy już dzień…