Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

589 0

W 1995 roku UNESCO ustanowiło dzień 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Jednak w Hiszpanii już od 1930 r. Dzień Książki posiada oficjalnie miejsce w kalendarzu. Nic dziwnego, wszak początków obchodów tego święta należy szukać w Katalonii. Pierwotnie 23 kwietnia był w Hiszpanii dniem jej patrona – św. Jerzego, kiedy to mężczyźni obdarowywali kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka, którego zabił św. Jerzy. Z czasem panie zaczęły odwdzięczać się mężczyznom, podarowując im w ten dzień książki. I tak katalońska tradycja w ciągu 65 lat przerodziła się w święto globalne.

Z tej okazji nasza biblioteka zaprosiła na spotkanie z opalenickimi przedszkolakami Wiesława Drabika, autora wielu ilustrowanych książek dla najmłodszych. Wśród nich można znaleźć adaptacje klasycznych baśni („Alicja w Krainie Czarów”, „Calineczka”, „Czerwony Kapturek”), polskich legend („Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie”), bądź też całą gamę książeczek o zwierzętach („Odjazdowy zwierzyniec”, „Z tatą w ZOO”).

W Opalenicy Wiesław Drabik przedstawił dzieciom większość swych książek, przygotował dla nich liczne konkursy i zagadki oraz zaprezentował kilka humorystycznych wierszyków swego autorstwa.

Related Post

Ferie za pasem!

Posted by - Styczeń 18, 2017 0
Ferie zimowe za pasem! Brak pomysłów? Zapraszamy do Centrum Kultury i Biblioteki! Uwaga! Obowiązują zapisy! Wpadajcie osobiście lub dzwońcie pod…

Koncert chóru z Grodna

Posted by - Sierpień 25, 2017 0
Koncert chóru z Grodna na Białorusi. Chór, który wystąpił dziś w kościele parafii św. Józefa wykonał 7 utworów muzyki cerkiewnej,…