Wakacyjna biblioteka 2013

572 0

Podczas tegorocznych wakacji kolejny raz biblioteka zorganizowała zajęcia dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć udział w najróżniejszych zabawach, pracach plastycznych, zgłębić trudną sztukę orgiami oraz wziąć w dłonie kamerę cyfrową i przeprowadzić najprawdziwszy wywiad.

Zajęcia rozpoczęliśmy 8 lipca. Odbywają się one od poniedziałku do czwartku pomiędzy godz. 11.00 a 13.00.

Bardzo się cieszymy, że wakacje tak tłumnie dzieci odwiedzają naszą placówkę. Bywają dni, że ich liczba przekracza 30 osób. Na szczęście każdego dnia na dzieci czekają inne atrakcje. W poniedziałki najmłodsi mają do dyspozycji całą gamę gier planszowych, puzzli, klocków a także dostęp do Internetu. Wtorki przeznaczone są na zajęcia plastyczne, kiedy to w ruch idą papier kolorowy, flamastry, wyklejanki, kolorowanki, nożyczki, natomiast dzieci pod okiem opiekunów tworzą laurki, wyklejanki i ozdoby.

Środa to dzień na zabawy z kamerą cyfrową. Dzieci mają okazję nie tylko wcielić się w operatora i poznać ogólne zasady kadrowania, ale też przygotować i przeprowadzić wywiad z pracownikami biblioteki.

W czwartki pod opieką pani Patrycji Skorlińskiej dzieciaki uczą się tajników chińskiej sztuki składania papieru, czyli orgiami. W każdy dzień czytelnia biblioteki pełna jest chętnych do wzięcia udziału w zajęciach, zaś dzieci wyjątkowo dobrze się dogadują, choć przekrój wiekowy jest spory – od 3 do 12 lat.

Zajęcia potrwają jeszcze do 2 sierpnia.

 

Related Post

Lipcowe spotkanie Włóczkersów

Posted by - Czerwiec 28, 2018 0
Choć są wakacje, opaleniccy Włóczkersi nie próżnują. Kolejne spotkanie klubu: 11 lipca o godz. 16:30 w salce CKiB w Opalenicy.…

A może kawy?

Posted by - Marzec 2, 2016 0
Remont trwa w najlepsze, robi się coraz ładniej i jaśniej. Również rodzice czekający na swoje pociechy nie muszą już tłoczyć…