Wakacyjna biblioteka 2013

451 0

Podczas tegorocznych wakacji kolejny raz biblioteka zorganizowała zajęcia dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć udział w najróżniejszych zabawach, pracach plastycznych, zgłębić trudną sztukę orgiami oraz wziąć w dłonie kamerę cyfrową i przeprowadzić najprawdziwszy wywiad.

Zajęcia rozpoczęliśmy 8 lipca. Odbywają się one od poniedziałku do czwartku pomiędzy godz. 11.00 a 13.00.

Bardzo się cieszymy, że wakacje tak tłumnie dzieci odwiedzają naszą placówkę. Bywają dni, że ich liczba przekracza 30 osób. Na szczęście każdego dnia na dzieci czekają inne atrakcje. W poniedziałki najmłodsi mają do dyspozycji całą gamę gier planszowych, puzzli, klocków a także dostęp do Internetu. Wtorki przeznaczone są na zajęcia plastyczne, kiedy to w ruch idą papier kolorowy, flamastry, wyklejanki, kolorowanki, nożyczki, natomiast dzieci pod okiem opiekunów tworzą laurki, wyklejanki i ozdoby.

Środa to dzień na zabawy z kamerą cyfrową. Dzieci mają okazję nie tylko wcielić się w operatora i poznać ogólne zasady kadrowania, ale też przygotować i przeprowadzić wywiad z pracownikami biblioteki.

W czwartki pod opieką pani Patrycji Skorlińskiej dzieciaki uczą się tajników chińskiej sztuki składania papieru, czyli orgiami. W każdy dzień czytelnia biblioteki pełna jest chętnych do wzięcia udziału w zajęciach, zaś dzieci wyjątkowo dobrze się dogadują, choć przekrój wiekowy jest spory – od 3 do 12 lat.

Zajęcia potrwają jeszcze do 2 sierpnia.

 

Related Post

Poszukiwani wokaliści!

Posted by - Październik 31, 2018 0
Jeśli chcesz zobaczyć „od kuchni”, na czym polega śpiewanie, a przy tym dobrze się bawić, zapraszamy na zajęcia wokalne w…

OpalDisco 2018

Posted by - Styczeń 17, 2018 0
Za oknami zima, a my myślimy o lecie, a jak! Już dzisiaj zapraszamy Was na OpalDisco, w Opalenicy rzecz jasna!…