Wiosenny piknik z książką

644 0

4 marca sekcja literacko-filmowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opalenicy miała okazję spotkać się z trzema pisarkami – Iwoną J. Walczak, Joanną Opiat-Bojarską i Anną Rybkowską, które odwiedzinami w naszej bibliotece zainicjowały cykl spotkań, zatytułowany „Wiosenny piknik z książką”, zainicjowany przez panie Iwonę i Joannę.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazję, by poznać pracę pisarza od strony technicznej, dowiedzieć się, w jaki sposób autorki konstruują swe fabuły, co je inspiruje, co im przeszkadza, w jaki sposób rodzą się bohaterowie ich książek.

Podczas opalenickiego spotkania, na które przybyły razem z pisarką Anną Rybkowską, opowiedziały o tych wszystkich zagadnieniach, ale też zdradziły, ile ze swego życia prywatnego przemycają do swoich powieści. Rozważyły wszelkie plusy i minusy pisania książek według z góry ustalonego konspektu, a także bardzo wnikliwie omówiły sposób kreowania swych bohaterów.

Nie zabrakło też pytań ze strony publiczności, choćby o to, jaki typ narracji jest najtrudniejszy, a który najbardziej wdzięczny, lub: w jaki sposób utrzymać w ryzach powieść wielowątkową.

„Wiosenny piknik z książką” okazał się doskonałym sposobem, by poznać tworzenie powieści „od kuchni”, dodatkowo okazał się spotkaniem o bardzo miłym charakterze, podczas którego pisarki autentycznie nawiązały rozmowę z zebranymi.

Iwona J. Walczak jest autorką powieści „Nagie myśli” i „Złocista dolina”. Joanna Opiat-Bojarska zadebiutowała autobiograficzną książką „Kto wyłączy mój mózg?” , zaś jej kolejne powieści to „Blogostan” i „Klub Wrednych Matek”. Anna Rybkowska napisała między innymi „Nell”, „Jednym tchem”, „Zwolnij kochanie”.

Related Post

Pan Maleńczuk w Opalenicy

Posted by - Czerwiec 7, 2017 0
Wiadomość o planowanym występie tego artysty rozeszła się po okolicy w błyskawicznym tempie. Wejściówki na koncert zniknęły w mgnieniu oka.…

Malowidło na ścianie CK

Posted by - Marzec 7, 2016 0
8 godzin spędziła nowotomyska malarka Karolka Nowak i Szymon Kandulski projektując grafikę, które będzie umilać odbywające się w Centrum Kultury…