Włóczkersi dotarli do Opalenicy

637 0

Cieszące się coraz większą popularnością w Polsce Kluby Włóczkersów dotarły też do Opalenicy. Pierwsze spotkanie odbyło się 12 stycznia w czytelni naszej biblioteki. Panie przyniosły ze sobą swe wełniane arcydzieła, by nie tylko wymienić doświadczenia, ale też włączyć się w jedną oryginalniejszych akcji charytatywnych ostatnich lat.

im zatem są owi Włóczkersi?

Wszystko zaczęło się od siostry Cecylii Śmiech – urszulanki z Poznania. Jak podaje artykuł z „Głosu Wielkopolskiego”:

– Siostra przełożona usłyszała w telewizji apel polskich żołnierzy, którzy mówili, że potrzebna jest pomoc dla dzieci w Afganistanie. Jedna z sióstr miała dużo włóczki po swojej zmarłej bratowej. I któregoś dnia podczas modlitwy, siostra połączyła te fakty. – Cecylia umie robić na drutach, a ta ma włóczkę i nie wie, co ma z nią zrobić – wspomina.

Zgodziłam się, ponieważ bardzo chciałam pomóc i lubię robić na drutach – opowiada siostra Śmiech.

Urszulanka z Poznania pierwsze 150 kolorowych czapek zrobiła w 2009 roku. Rok później wydziergała kolejnych 100. O akcji zrobiło się głośno i ludzie z całego kraju zaczęli wysyłać siostrze włóczkę.

Niebawem Kluby Włóczkersów zaczęły powstawać w całym kraju, a w tym roku miłośniczki robótek na drutach spotkały się także w Opalenicy. Na pierwszym spotkaniu panie przede wszystkim pochwaliły się swymi niemałymi umiejętnościami oraz rozdzieliły między siebie włóczkę, z której zamierzają zrobić czapki, szaliki i rękawiczki dla potrzebujących dzieci z Afganistanu. Kolejne spotkanie planowane jest na początek lutego.

Informujemy, że opaleniccy Włóczkersi chętnie przyjmą nowych klubowiczów. Apelujemy też do czytelników, którzy posiadają w domach zbędną włóczkę, by zechcieli przynieść ją do naszej placówki. Na pewno się ona u nas nie zmarnuje.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (61 44 77 460 wewn. 235) lub też osobisty z koordynatorką działań opalenickich Włóczkersów – panią Wiesławą Rokus.

Related Post

Spotkanie z Janem Grzegorczykiem

Posted by - Maj 13, 2010 0
Edward Stachura napisał kiedyś, że tylko paradoks jest święty. To powiedzenie doskonale pasuje do twórczości Jana Grzegorczyka, którego spotkanie autorskie odbyło…

Bookcrossing czyli Uwolnij Książkę!

Posted by - Marzec 17, 2016 0
Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach…