Wyjątkowo ogniste zakończenie Tygodnia Bibliotek 2012

196 0

W maju nie tylko bibliotekarze, ale też strażacy mają swoje święto. W dniu imienin św. Floriana (4 maja) co roku przypominają nam, jak ważną służbę dla nas pełnią. Biblioteczna filia w Rudnikach postanowiła połączyć obydwie uroczystości i 16 maja zorganizowała dla uczniów tamtejszej szkoły podstawowej spotkanie ze strażakami z OSP Rudniki.

Strażacy nie tylko oprowadzili dzieci po swej jednostce, ale też wyczerpująco opowiedzieli o swej pracy; między innymi o tym, że coraz częściej biorą udział w interwencjach związanych z wypadkami drogowymi, niż pożarami. Dodatkowo zaprezentowali najpotrzebniejszy sprzęt strażacki i bardzo wyczerpująco odpowiedzieli na wszystkie pytania.

Prócz zwiedzenia remizy strażackiej, uczniowie mieli okazję przebrać się w strój bojowy, rozkręcić syrenę alarmową, obowiązkowo przejechać się wozem strażackim (oczywiście – na sygnale), a także upiec – pod czujnym okiem druhów z OSP Rudniki – kiełbasy na ognisku.

Po posiłku i innych atrakcjach, najmłodsi usiedli wspólnie z druhną Haliną przy jednym z drzew i wysłuchali klasycznej bajki Jana Brzechwy „Pali się”.

Rudnickie spotkanie pokazało, że Dzień Strażaka i Dzień Bibliotekarza tylko pozornie pasują do siebie jak ogień i woda. W rzeczywistości mogą się doskonale uzupełniać i dostarczyć sporo ciekawych informacji o obydwu zawodach.

Related Post

Pierwsza połowa wakacji za nami!

Posted by - Sierpień 2, 2016 0
Za nami półmetek wakacji i pierwszej odsłony wakacyjnego programu w Centrum Kultury. Okoliczne dzieci i młodzież miały okazję wziąć udział…

Konkurs: Smog nie jest ok!

Posted by - Marzec 6, 2018 0
Burmistrz Opalenicy oraz Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy zapraszają młodzież z Gminy Opalenica do wzięcia udziału…

Kabaretowy wieczór Kurnika Impro

Posted by - Wrzesień 9, 2017 0
Kabaretowe popisy na scenie auli opalenickiego kompleksu przedszkolno – żłobkowego! Grupa improwizacji kabaretowej Kurnik Impro zafundowała mieszkańcom Opalenicy wieczór pełen…