Wyjątkowo ogniste zakończenie Tygodnia Bibliotek 2012

418 0

W maju nie tylko bibliotekarze, ale też strażacy mają swoje święto. W dniu imienin św. Floriana (4 maja) co roku przypominają nam, jak ważną służbę dla nas pełnią. Biblioteczna filia w Rudnikach postanowiła połączyć obydwie uroczystości i 16 maja zorganizowała dla uczniów tamtejszej szkoły podstawowej spotkanie ze strażakami z OSP Rudniki.

Strażacy nie tylko oprowadzili dzieci po swej jednostce, ale też wyczerpująco opowiedzieli o swej pracy; między innymi o tym, że coraz częściej biorą udział w interwencjach związanych z wypadkami drogowymi, niż pożarami. Dodatkowo zaprezentowali najpotrzebniejszy sprzęt strażacki i bardzo wyczerpująco odpowiedzieli na wszystkie pytania.

Prócz zwiedzenia remizy strażackiej, uczniowie mieli okazję przebrać się w strój bojowy, rozkręcić syrenę alarmową, obowiązkowo przejechać się wozem strażackim (oczywiście – na sygnale), a także upiec – pod czujnym okiem druhów z OSP Rudniki – kiełbasy na ognisku.

Po posiłku i innych atrakcjach, najmłodsi usiedli wspólnie z druhną Haliną przy jednym z drzew i wysłuchali klasycznej bajki Jana Brzechwy „Pali się”.

Rudnickie spotkanie pokazało, że Dzień Strażaka i Dzień Bibliotekarza tylko pozornie pasują do siebie jak ogień i woda. W rzeczywistości mogą się doskonale uzupełniać i dostarczyć sporo ciekawych informacji o obydwu zawodach.

Related Post

Pan Maleńczuk w Opalenicy

Posted by - Czerwiec 7, 2017 0
Wiadomość o planowanym występie tego artysty rozeszła się po okolicy w błyskawicznym tempie. Wejściówki na koncert zniknęły w mgnieniu oka.…

Zainstalowaliśmy monitoring!

Posted by - Luty 26, 2016 0
Od dziś w opalenickim centrum kultury jest nie tylko ładniej za sprawą wiosennego odświeżenia korytarza, ale także bezpieczniej dzięki zainstalowanym…

Zimowe kino samochodowe

Posted by - Grudzień 8, 2016 0
Na opalenicki plac targowy zjechali dziś miłośnicy kina, gdyż w miejscu tym odbyła się projekcja filmu Mały Książę. Samochody ustawiały…