Niedzielny poranek, 6 grudnia, był dla pracowników opalenickiego CKiB niezwykle pracowity. W nieśmiałych promieniach zimowego słońca, wspólnie przystroili oni świątecznymi dekoracjami budynek opalenickiego centrum. I tak, przy samym wejściu, stanęła piękna, żywa choinka udekorowana bombkami, które zostały wcześniej pomalowane przez mieszkańców miasta. Przy choince nie mogło zabraknąć samego Gwiazdora, który będzie teraz witał czytelników odwiedzających opalenicką książnicę. Nie lada atrakcją będzie także wesoły zaprzęg świętego Mikołaja i wielki, bo ponad 5 metrowy, dmuchany renifer, przy którym do późnego wieczora najmłodsi i ci nieco starsi robili sobie zdjęcia. A jeśli już o zdjęciach mowa, to symbolicznego otwarcia plenerowej wystawy fotograficznej znajdującej się przed budynkiem Centrum Kultury i Biblioteki, dokonał sam autor zdjęć – Radosław Siekierzyński, który nieoczekiwanie pojawił się w Opalenicy.

Kolejną atrakcja tegorocznych mikołajek był pokaz plenerowego kina samochodowego zorganizowany wspólnie z Opalenicką cukrownią Nordzucker Polska. Na projekcji „Królowej Śniegu 3” pojawiła się rekordowa ilość, ponad 40 samochodów, a każdy uczestnik pokazu wrócił do domu ze słodkim upominkiem.
Nie bez znaczenia były tu – nie tylko atrakcyjna propozycja filmowa, ale i wspaniała pogoda, która tego dnia zachęcała do wyjścia z domu.