Drugi tydzień wakacji za nami.
Zaczął się pełnym emocji i wrażeń poniedziałkiem, ponieważ dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzącemu z Funduszu Promocji Kultury odbyło się spotkanie z książką, na którym uczestnicy przeczytali Cudaczka Wyśmiewaczka Ewy Duszyńskiej, a po lekturze omówili i narysowali emocje, które najczęściej nimi targają. Później odbyło się przedstawienie teatru Kurtynka o mieszkańcach lasu cieszących się z nadejścia wiosny i o niedźwiadku Tadku, który za nic nie miał ochoty opuszczać swojej gawry.
We wtorek dzieci bawiące się na wakacjach z CKiB stworzyły swój własny teatr! Najpierw obejrzeli bajkę przedstawioną za pomocą Kamiszibai – tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii z wykorzystaniem ilustracji wykonanych na kartonowych planszach i wsuwanych do małej, płaskiej skrzynki, pełniącej rolę sceny, a następnie sami namalowali poszczególne sceny „Czerwonego Kapturka”, którego na koniec zajęć wspólnie przedstawili. Każdy z małych artystów namalowaną przez siebie scenę, na pamiątkę, mógł zabrać do domu!
środa była absolutnie roztańczona! Na parkiecie CKiB królowała zumba! A jako, że za oknem pogoda była dość angielska, to i zumba była po angielsku!
W pierwszy lipcowy czwartek, na trawniku przed Centrum Kultury i Biblioteką – pod hasłem „Książka na dzień dobry!”, stanęła Plenerowa Czytelnia! Od 10.00 do 12.00 dzieci miały do dyspozycji klocki, gry, a przede wszystkim oczywiście książki. Z kolei na ich opiekunów czekała świeżutka, pachnąca jeszcze drukarską farbą, prasa! Ten projekt również był dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
A w piątek… w piątek szczęśliwie udało nam się doszyć do końca kolejnego wakacyjnego tygodnia. Doszyć, ponieważ odbyły się warsztaty krawieckie, na których ich uczestnicy wykonali piękne i milusie pluszowe poduszki!