9 maja 2026 r. duża liczba studentów trzech uniwersytetów trzeciego wieku: z Opalenicy, Miedzichowa i Grodziska Wlkp. wyruszyła z kijkami na leśne dukty porażyńskich lasów.
Przed marszem dla wszystkich uczestników przeprowadzona została gimnastyka rozgrzewająca. Pani Paulina Kaczmarek zadbała o dobrą kondycję osób wyruszających w trasy.
Uczestnicy podzieleni zostali na 2 grupy, pierwsza maszerowała szlakiem nordic walking o długości 5 km., a prowadził ją dyr. OSiR Krzysztof Mądry. Druga grupa wybrała przyrodniczą ścieżkę edukacyjną, po której oprowadził dr Stanisław Gałązka.
Marsz z kijkami zakończył się na polanie przy Pałacyku Myśliwskim, gdzie przygotowane było ognisko, grillowana kiełbasa i placek drożdżowy.Tegoroczny Wiosenny Rajd nordic walking upłynął w przesympatycznej atmosferze, słońcu i niezapomnianej wiosennej zieleni lasu.
Tę leśną rekreację przygotowali pracownicy OSiR pod kierunkiem dyr. Krzysztofa Mądrego i w imieniu wszystkich uczestników rajdu serdecznie dziękuję.
Dziękuję również kol. Elżbiecie Polaszek za współorganizację imprezy.
E. A.

