Chór Cantabile z Szamotuł pod batutą Remigiusza Skorwidera rozpoczął uroczystą inaugurację roku akademickiego 2021/2022 opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbyło się w czwartkowe popołudnie 7 października 2021 roku  w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki imienia Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy.

 

 

Dziekan UTW Elżbieta Adamczewska powitała zebranych, a także przedstawiła wstępny program dla poszczególnych sekcji nowego roku akademickiego.

 

 

 

Następnie głos zabrał Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc życzącaby kolejny rok akademicki był obfity w wydarzenia, budził nowe zainteresowania i dostarczał wielu emocji”.

 

 

 

Życzenia złożyli nam nasi przyjaciele z Miedzichowskiego UTW z prezesem Michałem Tybiszewskim

 

 

 

 

i delegacja Zarządu Opalenickiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Barbarą Napierałą.

 

 

 

 

Oficjalnie XII rok akademicki na naszym uniwersytecie rozpoczął Rektor Opalenickiego UTW prof. Stanisław Jankowiak

 

 

 

i dokonał immatrykulacji nowo przyjętych studentów:  Iwonę Antkowiak, Ewę Błaszak,  Wandę Chmielowiec, Renatę Chybowską, Arletę Melerowicz,  Barbarę Koźlińską,  Marię Poznańską, Bogumiłę Sobieralską,  Zenona Webera, Danutę Woźną.

 

 

Kolejnym punktem programu był wykład inauguracyjny prof. zw. dr hab. Stanisława Jankowiaka. Tematem wykładu był „Geniusz Marszałka czy cud nad Wisłą″.

Bitwa ta znana jako „cud nad Wisłą” stworzyła Polakom szansę doprowadzenia wojny do zwycięskiego końca i ocaliła niepodległy byt Rzeczypospolitej. Wniosła również cenne doświadczenia do planowania i prowadzenia wielkich bitew. Zwycięstwo w tej wojnie zależało nie tylko od przewagi liczebnej i materiałowej, ale od umiejętnie stosowanej sztuki wojennej, a w szczególności od śmiałych manewrów na skrzydła i tyły przeciwnika.

O odpowiednią oprawę artystyczną zadbał młody, utalentowany zespól – Karina Knych – gitara i Aleksandra Śliwińska – wokal.

 

 

 

Na tym zakończyliśmy naszą uroczystość.

 

 

malzam