Zarezerwowałam bilety na nowy Musical „DESZCZOWA PIOSENKA”, do Teatru Muzycznego na 6 października (piątek) 2023r. na godz. 1900. Bilety w cenie: I strefa 100,- i II strefa 70,- zł plus dojazd. Płatność za bilety do końca sierpnia.
Proszę zapisywać się na dyżurach w poniedziałki lub telefonicznie 691 701 664.

Zapraszam na nowe Salony Poezji:

  • 23 września (sobota) Salon Poezji z Ewą Wiśniewską.
    Aktorka będzie czytała poezję Wisławy Szymborskiej i teksty Jadwigi Zamoyskiej.
  • 21 października Monika Roszko (aktorka Teatru Nowego w Poznaniu) będzie czytała poezję amerykańską w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

Bilety po 20 zł plus dojazd.

Przypominam o wpłatach za bilety na musical „Deszczowa Piosenka” do końca sierpnia, będę w sierpniu na dyżurach 7 i 21 sierpnia (poniedziałek) od godz. 1000 do 1100. Jeśli komuś nie pasuje proszę o telefon 691 701 664.

Ewa Czarnuszka

Musical „DESZCZOWA PIOSENKA”

„Deszczowa piosenka” jest satyrą na Hollywood lat 20-tych XX wieku i rodzący się w tamtych czasach show biznes. Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina, a na czerwonym dywanie pojawia się w towarzystwie swojej filmowej partnerki Liny Lamont. Współpraca na planie z piękną, lecz kapryśną aktorką komplikuje się, gdy kinematografia przechodzi rewolucję dźwiękową. Nieprzyjemny głos Liny stawia pod znakiem zapytania plan stworzenia nowego filmu. Wówczas przyjaciel Dona – kompozytor Cosmo Brown – wpada na pomysł wykorzystania głosu utalentowanej, lecz jeszcze niedocenionej artystki Kathy Selden… Plan, sam w sobie ryzykowny, komplikuje dodatkowo nieodwzajemnione uczucie Liny do Dona oraz zauroczenie aktora pełną wdzięku i niezależną Kathy…

Spektakl Deszczowa piosenka oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Jego autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie pokochali go przede wszystkim za kultowe piosenki, takie jak „Good Morning”, czy „Singin’ In The Rain”. Adaptacja teatralna wiernie odtwarza przebieg akcji, łącznie ze słynną sceną tańca w deszczu.
Musical Deszczowa piosenka w reżyserii Tadeusza Kabicza stawia pytanie o to, czym właściwie jest słynna Fabryka Snów i skąd bierze się w człowieku potrzeba, by tworzyć nieprawdziwe, upiększone obrazy rzeczywistości. Stanowiąca główną oś fabuły rewolucja dźwiękowa przeraża bohaterów, bo niesie ze sobą ryzyko odsłonięcia iluzoryczności filmowego świata. Spektakl opowiada o procesie twórczym, roli gwiazd w społeczeństwie i przymusie nieustannego spełniania cudzych oczekiwań.

Kierownikiem muzycznym poznańskiej produkcji jest Krzysztof Herdzin, za scenografię i kostiumy odpowiada projektantka polsko-japońskiego pochodzenia Natalia Kitamikado, a choreografię przygotowują Michał Cyran i Maciej Glaza (step).
Partnerem premiery jest firma Aquanet Retencja, z którą będziemy współpracować przy projekcie o tematyce ekologicznej i która wspomoże nas technologicznie w przygotowaniu spektaklu i jego kultowych scen. Projekt zakłada działania edukacyjne dotyczące odzyskiwania wody deszczowej (retencji) i jej roli w przeciwdziałaniu kryzysowi wodnemu.