10 czerwca 2026 r. tradycyjnie zamknęliśmy rok akademicki 2025/26 na naszym uniwersytecie w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Dąbrowie koło Pniew.
2 czerwca 2026 r. odbyło się 16. wyjazdowe zakończenie roku akademickiego 2025/26Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie będącego oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa.
27 maja 2026 r. delegacja Opalenickiego UTW brała udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego 2025/2026 Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W sobotę, 23 maja 2026 r.delegacja OUTW brała udział w uroczystych obchodach 120-lecia Szkole Podstawowej w Porażynie. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci. mieszkańcy miejscowości oraz zaproszeni goście.
12 maja 2026 r. studenci UTW wybrali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego miasta Storkow w Niemczech. Celem wyjazdu było poznanie historii, zabytków miasta oraz obejrzenie parku krajobrazowego w okolicach Storkow.
9 maja 2026 r. duża liczba studentów trzech uniwersytetów trzeciego wieku: z Opalenicy, Miedzichowa i Grodziska Wlkp. wyruszyła z kijkami na leśne dukty porażyńskich lasów.