BALET

Marta Murmyło 

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu. Od roku 2007-2012 solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Założycielka studio tańca- MM Dance Studio. Magister pedagogiki oraz edukacji przedszkolnej.

Jako tancerka spełnia się tańcząc na wielu różnych scenach teatrów zarówno w Polsce jak i za granicami kraju min. w Niemczech, Finlandii, Włoszech, Portugalii, Chinach.

Współpracuje ze znanymi agencjami artystycznymi min: Agencja artystyczna L’arte, Fundacja „Fabryka Sztuki”, Agencja artystyczna „Pro Musica”. Prowadzi zajęcia taneczne, baletowe w wielu przedszkolach, szkołach oraz domach kultury na terenie wielkopolski.

Bierze udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych i reklamach telewizyjnych.

Tańczyła pierwszoplanowe partie baletowe w bajkach z repertuaru teatru muzycznego min. „Śnieżkę” w bajce baletowej pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Królewnę” w bajce „Kot w butach”oraz wielu innych operetkach( Baron Cygański, Księżniczka Czardasza, Kraina Uśmiechu, Cygańska Miłość) i musicalach( Skrzypek na dachu, Phantom, My Fair Lady).

Od kilku lat zajmuje się przekazywaniem swych tanecznych umiejętności dzieciom, młodzieży jak i dorosłym.
Najmłodszym baletnicom pomaga przenieść się w świat fantazji, gdzie wspólnie mogą tańczyć niczym prawdziwe księżniczki.

 

Balet dla najmłodszych

Balet stanowi doskonałą podstawę wszystkich innych technik tanecznych, uczy jak zachować w tańcu równowagę, elegancką postawę, rozwija koordynację ruchową, uwrażliwia na sztukę a także uczy współpracy w grupie.

Na zajęciach z baletu dzieci uczą się podstawowych pozycji rąk ,nóg i ćwiczeń z tańca klasycznego, oraz podstawowego nazewnictwa elementów baletu wywodzącego się z języka francuskiego, a następnie wykorzystują je w zabawach baletowych, improwizacjach i w ułożonych specjalnie dla nich choreografiach.
Zajęcia obejmują również rozciąganie i wzmacnianie mięśni, kształtowanie prawidłowej sylwetki, umuzykalnienie, rytmikę.
Balet poprawia koordynację ruchową, wdzięk i grację, wyrabia ogólne poczucie estetyki i dbałość o wygląd.
Dzieci rozwijają wyobraźnię, ćwiczą zmysły oraz ciało.