3…2…1…i wystartowały wakacje w CKiB! 😍

Pierwszy dzień – „Zero waste” czyli nie wyrzucaj – wykorzystaj. Z niepotrzebnych jeansów szyliśmy 🪡🧵piękne torby 🎒 na wakacyjne skarby! 😎

W drugim dniu wykonaliśmy na zajęciach i wysłaliśmy podczas wycieczki na pocztę – pocztówki z wakacji! ✉️📬📨

Trzeci dzień to spotkanie z Rogatkiem!

W czwarty dzień wakacje w CKiB „wleciały” 🛫 na wyższy pułap, a to za sprawą wycieczki na lotnisko Poznań Ławica. ✈️Dzieci od samego rana były pełne entuzjazmu i ciekawości, a ta wycieczka na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.
Podczas wizyty dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje lotnisko, jakie są procedury odprawy, jaką drogę pokonuje bagaż 👛👜💼🎒🧳oraz jak wygląda praca strażaków z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. 🚒🚒🚒Mieliśmy także okazję przebyć „ścieżkę pasażera”: wydanie okazjonalnych kart pokładowych przy stanowisku checki-in, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, boarding przy wyjściu do samolotu, a także zwiedzanie hali przylotów. Największą atrakcją był przejazd autobusem po płycie lotniska oraz możliwość obserwowania startów 🛫i lądowań 🛬samolotów z bliska. To były niezapomniane chwile pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

Na zakończenie pierwszego tygodnia na zajęcia „wskoczyła” tanecznym krokiem Pani Asia Zwierzchowska i poprowadziła zajęcia gimnastyczne na świeżym powietrzu. W drugiej części zajęć poznaliśmy 5 elektronicznych przyjaciół: KoKo, NaNa, BuBu, LeLe i PiPi. 🦾🦿🤖🤖🤖🤖🤖 Wraz z nowymi przyjaciółmi zgłębiliśmy tajniki programowania, świetnie się przy tym bawiąc!